Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Хрещення Господнє

ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄЕ

 

В ім'’я Отця і Сина і Святого Духа.

 

Сьогодні православна церква святкує Хрещення Господа нашого Ісуса Христа. Як безгрішному Богочоловікові, Йому, звичайно, не потрібне було Хрещення — символ покаяння. Але як Агнець Божий, що взяв на себе гріхи світу, Він повинен був перед лицем всього народу виявити це Своє призначення. І, приймаючи хрещення від Івана Хрестителя, хотів показати, що Він дійсно прийняв на Себе гріхи всього людства. Хрещення від Івана було для Нього знаком того, що Він прийшов очистити нас Своїм життям, Своїм вченням, Своєю смертю.

Кожен з нас має ті чи інші гріхи. Навіть новонароджені, бо "в гріхах породила мене мати моя…” Псалом 50 7. Отримавши прощення гріхів при хрещенні, потрібно жити самим і виховувати своїх дітей згідно Божих заповідей. Про це читаємо в Першому посланні апостола Петра 3—21 "… не тілесної нечистоти позбуття, але обітниця Богові чистого сумління спасає тепер нас воскресінням Ісуса Христа».

Часом люди просять повторити хрещення, називаючи при цьому різні причини. Проте цього робити не слід. В посланні до Єфесян 4 (5 і 6) написано: "Один Бог, одна віра, одне хрещення, Один Бог і Отець усіх".

Віруючі протестанти твердять, що хреститись потрібно, досягнувши повноліття. Це неправильно. У книзі Буття 17г. 12 сказано, що дитину треба присвячувати Господу (в Старому Заповіті було не хрещення, а обрізання) у восьмиденному віці. Євангеліє від Луки 2. 21 розповідає: "… як минуло 8 днів, коли належало обрізати Його (Ісуса Христа), дали Йому ім'я Ісус. За православними канонами дитину згідно Господньої настанови хрестять вже з восьмиденного віку, а в разі смертельної небезпеки і раніше. Бо сказано в Євангелії від Марка (16.16): "Хто вірує й охреститься, буде спасенний…” Отже хрещення потрібне кожному з нас: і дорослим, і дітям. Також проповідуючи у день П'ятидесятниці, апостол Петро сказав: "Покайтеся і нехай охреститься кожен із вас в ім'я Ісуса Христа на відпущення гріхів; і приймете дар Святого Духа. Бо вам належить обітниця, і для ваших дітей... і для всіх, що далеко знаходяться, кого б тільки покликав Господь Бог наш». (Дії св. апостолів 2. 38 - 39). Якщо ж спиратись на те, що Ісус хрестився в дорослому віці, то Йому в цей час було 30 років! Протестантів же хрестять в 16 — 18.  Дуже жаль, але трапляються випадки, що не всі доживають і до цього віку. Тому Православна церква хрестить дітей, виконуючи Господні настанови, щоб усі могли спастися.

Ісус Христос після Свого воскресіння заповів Своїм учням: "… ідіть і навчіть всі народи, хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото Я перебуватиму з вами до кінця віку. Амінь”. Євангеліє від Матвія  28 (19, 20).

 

 Читаючи Біблію…

 

Євангеліє від Матвія 19. 13 – 15.

 

«… привели до Нього дітей, щоб Він поклав на них руки і помолився, ученики не дозволяли їм. Але Ісус же сказав: облиште дітей і не забороняйте їм приходити до Мене».

Проповідь о. Леоніда Лотоцького з книги "Життєва стежина"

                                          

 

Категорія: Мої статті | Додав: otec (18.01.2011)
Переглядів: 558 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: