Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Другий день Різдва

Христос народився.

 Бог Отець послав Свого Єдинородного Сина, щоб Він пройшов довгий, тернистий шлях від народження аж до смерті. Чи не можна було Христу з'явитись серед людей якось інакше, легше? Адже Господь Всемогутній. Ми  знаємо, що навіть серед народу були великі чарівники які  могли творити великі і незбагнені чудеса. Чи не міг Христос прийти в образі всемогутнього чарівника з творенням різноманітних чудес? І Його сприйняли б як Бога? Але не так зволив Господь. Тому що в Бога нема нічого випадкового. І те, що Господній план відбувся саме так а не інакше, має сенс для нашого життя.

Як би Господь не послав Сина, Який народився від Діви, жив з людьми долаючи різноманітні труднощі, то були б нарікання серед людей.  Мовляв  Господь встановив тяжкі заповіді яких людині виконати неможливо. Надто важкий тягар. Тому Христос народився як всяка людська дитина. Різниця ж була в тому, що це був Божий Син. Тому зачатий Він був не від чоловіка, а від Духа Святого.

 Архангел Гавриїл прийшов до Марії коли вона молилась і сказав, що за її смирення і покору Господь благословив ЇЇ народити Сина Божого.  Навіть вказав  назвати Його ім'ям Ісус. І що Він спасе рід людський. Марія була настільки покірна, що лиш промовила: «як це станеться коли мужа не знаю»? Архангел відповів що Дух Божий зійде на Тебе. В ту мить відбулось зачаття в утробі Марії.

 В Бога все можливо. Як було при створенні світу? Сказав Господь: Хай будуть зорі, місяць, хай буде суша і вода і все стало. Так і це чудо відбулось – зачаття від Духа Святого.

Ісус народився не в багатстві і в почестях, а в крайній бідності. Щоб ми зрозуміли, що не в багатстві сила. Щоб ми не думали, що якщо ми бідні, то вже не достойні. Щоб ми не нарікали говорячи: Господи, Ти не знаєш наших мук, страждань і тягарів. Для того Христос народжується в бідній печері, в яслах. Його не приймають навіть в людське помешкання. Все для того щоб пройти людський шлях від самих нижчих сходинок. Щоб сповна відчути на Собі весь людський біль і сум, радість і втіху. Тобто, щоб бути довершеною людиною.

Ісус був   гнаний ще  немовлям. Цар Ірод захотів Його погубити. Бо про Ісуса було написано що Він має стати царем, і  Ірод звичайно не хотів нікому уступати свій престол.

Тоді Господь послав ангела,  щоб попередити Марію з Йосипом про небезпеку. Після смерті Ірода вони повертаються, живуть в Назареті. Не в багатстві і розкошах. А в постійній праці жив Ісус допомагаючи батькам. Після Хрещення Христос  40 днів постив у пустині. Щоб всі ми побачили що Він мав таке саме тіло як всі люди. Після 3 -х важких років проповіді часто нічого не ївши цілими днями, під палючим сонцем. Переслідуваний тогочасним духовенством, Ісус знову і знову зазнавав труднощів. Врешті виконавши свою місію на землі Христос добровільно прийняв ганебну, важку смерть   бувши розп'ятим на хресті. Про Себе Він говорив що лисиці мають нори і птахи гнізда, а Син людський немає де голови приклонити. Бо всюди був переслідуваний. Тому ми бачимо що людство на землі не приймає Бога, не дає Йому місця в своїх серцях. Що спостерігається власне і до сьогоднішнього часу. Дитям світська влада Його переслідувала, а під час проповіді  Спасителя переслідувала духовна влада поки не заподіяла Йому смерть.

Отже робимо висновок, що Господь послав Свого Сина на такий тернистий шлях ради нас з вами. Щоб ми не розчаровувались. Виникають негаразди чи болі, Господь все знає. Він тростини надломленої не доломив. І іскри що жевріла не погасив. Спаситель все це пережив. І хоч було надзвичайно важко, не зробив гріха. Тим показав що кожна людина може жити наслідуючи Його.        

Разом з тим сьогодні 2й день Різдва - собор Пресвятої Богородиці. Ми згадуємо сьогодні з вдячністю Пречисту Матір.  Бо завдяки Їй народився наш Спаситель. Вона виносила Його під Своїм серцем і викормила Своїми грудьми. Тому ми Її прославляємо, до неї молимось, Її поклоняємось.

Сьогодні Богородиця є захисницею роду людського в Сина на небесах і знає особливості важкого людського буття. З Її допомогою і підтримкою   Христос  виконав місію спасіння людства до кінця.

Але давайте подумаємо чи приготував ще щось Господь для спасіння роду людського? Нічого подібного ми більше не знаходимо в Святому письмі. Згадаймо Вознесіння. Ісус відійшов, а ангели сказали: Мужі галилейські. Ви дивитесь і очікуєте Його назад. А Господь  вже прийде не спасати, а судити рід людський. Тому ми бачимо, що нема іншого шляху до спасіння як  тільки через Ісуса Христа. Його вчення величне і глибоке.   Але разом з тим просте і зрозуміле.

Сьогодні ми згадуємо урочисту подію народження Сина Божого.  Ми разом з мудрецями радіємо, віруємо, поклоняємось Йому. Мудреці принесли дари, то і ми можемо принести дари.  Теплоту своїх сердець, любов до Бога і ближніх, щире покаяння і виправлення. Бо ми маємо можливість спастись з допомогою Ісуса Христа і Його Пречистої Матері. Амінь.

о. Леонід Лотоцький з книги "Дарунок небес"

Категорія: Мої статті | Додав: otec (09.01.2014)
Переглядів: 615 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: